Drużyna Ks. Konrada
Drużyna

Drużyna Ks. Konrada jest grupą przyjaciół zajmujących się odtwarzaniem tradycji rycerskich – kultury materialnej, bitew, turniejów oraz innych aspektów średniowiecza. Połączyła nas miłość do "wieków średnich", a szczególnie do okresu wypraw krzyżowych, kiedy to rycerstwo z poświęceniem, rzuciwszy wszystko, ruszało do Ziemi Świętej.
Drużyna Ks. Konrada skupia się na odtwarzaniu XIII wiecznego rycerstwa terenów północnego Mazowsza, które za pozwoleniem księcia - Konrada Mazowieckiego, ruszało na "małe krucjaty" do Prus... A może i dalej?

Poprzez naszą pasję staramy się przybliżyć ludziom historię jakiej nie poznają dzięki książkom czy filmom. Piękne i tajemnicze średniowiecze mimo wszystko żyje gdzieś głęboko w nas. Ci którzy ujrzeli łopoczące na wietrze sztandary i wsłuchali się w pieśni śpiewane na ucztach już na zawsze poddali się urokowi czasów, które dla nich nie odeszły. Drużyna Ks. Konrada gromadzi takich ludzi. Może i Ty dołączysz do nas i wesprzesz nasze projekty...?

Jednym z projektów które realizujemy jest budowa wcześniośredniowiecznego grodu w Łomży. Szczegóły tego dotyczące znajdziecie w dziale poświęconym stowarzyszeniu. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o nas i o tym co robimy, zapraszamy do środka.

designed by
2008-2009 © Claymor